Teknobaz Rotating Header Image

Chrome: Konum Bilgisi Nasıl Kapatılır?

chrome_logoİnternet büyük mecra, Her geçen gün tarayıcılarda yeni özellikleriyle karşımıza çıkıyorlar. Google’ın geliştirdiği Chrome internet tarayıcı en hızlı gelişen ve bize yeni özellikleri en önce sunan tarayıcıların başında geliyor. Chrome yeni özelliklerinden birtanesi de konum bilgimizi sitelerle paylaşarak bize daha yerel hizmetler vermeyi planlıyor.  Bu özellikle konumumuz kullanmak isteyen siteler, tarayıcı adres çubuğunun hemen altında bizden konum bilgimizi paylaşmak isteyip istemediğimizi soruyorlar. Konum bilgimizi paylaştıktan sonra önemli olan kapatmak istediğimizde ortaya çıkıyor. Chrome konum bilgimizi kapatmak istediğimizde aynı duyarlılıkla bize sormuyor. Konum bilgisini kapatmak için Chrome tarayıcının Ayarlar menüsünde biraz gezintiye çıkmalıyız.

Konum bilgisini kapatmak için;

Chrome tarayıcı penceresinde sağ köşedeki kapat tuşunun altındaki özelleştir tuşuna basıyoruz.

Açılan menüden Ayarlar menüsüne giriyoruz.

Ayarlar sayfasının en alta yer alan Gelişmiş ayarları göster‘i seçiyoruz.

Gizlilik başlığı altından İçerik ayarları‘nı seçiyoruz.

Açılan pencerede Konum başlığı altında ayar seçenekleri sunulmakta.

Daha önce konum bilgisi paylaştığımız siteleri görmek için İstisnaları yönet‘i seçiyoruz.

Listede bulunan konum paylaşılmış sitelerin adres ve isimleri gözükmekte, kapatmak istediğimiz site için sağ tarafındaki çarpı işaretine basmamız yeterlidir.

Konumumuzu paylaşmamızı isteyen siteler genelde alışveriş siteleri ve harita uygulama siteleri google maps, yandex harita vb.

Goolge Chrome İnternet Tarayıcısı

4 Yorum

  1. nevzattosun dedi ki:

    Bunu beğeniyorum

  2. cok tşk ederim gayet faydalı bilgi

  3. Hasan dedi ki:

    Konum bilgisi kapalı olmasına rağmen haritada tam olarak nerede olduğum görünüyor. Konum bilgisini tamamen açıp kapatmak mümkün değil mi?

  4. Aras dedi ki:

    Ben oğlumu takip ediyordum konumdan 1 hafta önceye kadar ama 10 günün hiç bir şekilde takip edemiyorum face de yakındaki arkadaşlardan takip ediyordum telefondaki bütün ayarlar tam herşey açık ne yapmış olabilirde konumu kapatmış olabilir lütfen yardımcı olun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir